Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home art WORX publicistika CRITIQUE Tatérske vpády na Slovensku

Tatérske vpády na Slovensku

E-mail
Hodnotenie: / 11
SlabotaPecka 

Pravda O tetovaniach a tatéroch sa dočítate v novom stĺpčeku spisovateľa Agda B. Paina v sobotňajšom vydaní denníka Pravda.

 

 

Tatérske vpády

Leto vie odhaliť tajomstvá ako žiadne iné ročné obdobie. Spod našich skromných krátkometrážnych odevov vykúkajú pekné stehienka, opálené postavy, ale aj vypracované niekoľkovrstvové pneumatiky. Ešte nenápadnejšie pritom odkrývame aj hranice, do akej miery sme ochotní sa odhaľovať alebo naopak sa skrývať – aj za cenu vlastného nepohodlia. Darmo je, sutana nie sú bikiny a chládok kostolov sa tiež nedá porovnávať s peklom na stavbe kostolnej strechy. Letné slnko sa dostane ľuďom až na kožu tak či tak a veselo odtajňuje pred zrakmi okolia ich skryté zložky.
Agda Bavi Pain | Tatérske vpády - stĺpček pre denník Pravda 21. jul 2012
Veď z kože mnohých sa dá naozaj čítať. Tetovaní a tatéri, ako zvyknú byť tetovací umelci označovaní dnešným jazykom ulice, sú zrazu medzi nami ako plnohodnotná súčasť spoločnosti. Po rokoch v podzemí sa im darí pomerne dobre, dokonca sa pritrafí aj nejaké to uznanie. Umenie tetovania je staré ako ľudstvo, o tom by vedeli rozprávať aj bájni Staroslováci, a hoci u nás toto umenie preniklo hlbšie do spoločnosti až po páde železnej opony, v súčasnosti už spája tých najposlednejších basmanov s najvrcholnejšími politikmi. Reč a symbolika tetovaných obrázkov komunikuje jedinečným jazykom, ktorý vie byť stručný a jasný každému. Nehovoriac o vytetovaných citátoch či životných krédach, ktoré tvoria samostatnú kategóriu. Reč tela potom vraví aj bez toho, že by sa človek musel čo i len pohnúť.

(pokračovanie)...

Agdov podpis

Čítaj viac tu a tu a tu

 


© Agda Bavi Pain .com 2012
© PEREX 2012