Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home art WORX publicistika CRITIQUE Do tankoch na Budmerice!

Do tankoch na Budmerice!

E-mail
Hodnotenie: / 8
SlabotaPecka 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!Čo vyňuchal tchor Julius von Fontana o spisovateľskom zámočku v   Budmericiach? Dočítate sa v novom príspevku v časopise Romboid. 

 

Známy zvierací umelec a superskunk Julius von Fontana udiera do nosa pravidelne vo svojej rubrike Tu niečo smrdí, pán FONTANA. Čo nové nevonia na poli kultúry, umenia, šoubiznisu a iných úžitkových plodín sa dozviete vždy v novom vydaní časopisu pre literatúru a umeleckú komunikáciu Romboid. Viac v novom čísle 04/2011.

 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!

ako to cíti najslávnejší slovenský tchor

 

Do tankoch na Budmerice!

Hrubokožci moji jemnocitní. Jarné upratovanie už dlho klope na naše zabrýzgané vráta, tak si aj v našom chlieviku dnes trochu vyvetráme. Zišlo by sa síce viac svetla, najmä v kauze spisovateľského kaštieľa, ktorý zrazu vyvolal toľký záujem, ale na začiatok postačí, keď to vôbec rozdýchame. Kadekto si uľavil a odpľul a na hlavy spisovateľov podopadali nálety najrozličnejších názorov. Ale ako sa u nás, v Tchorvátsku, vraví – koľko ľudí, toľko smradov.  
Napríklad taká speváčka Lucia využila svoje hlasivky bez servítky aj dôkladnejšieho rozjímania, zato punkovo zanietene vyslovila radikálny ortieľ rozhnevanej väčšiny, ktorá by celé Budmerice a spisovateľov najradšej škrtla zo sveta, a iste nie neoprávnene. A možno bola slečna iba pekne nabrúsená, keď ju opäť poslali do jazzu papaláši v SOZA; ale to sa na Slovensku inak kričí, keď tečie do vlastnej Stoky. Nemenej dôstojným rivalom v ringu bol vyzývateľ. Avšak pseudoromantická kultúrna pamiatka by si iste zaslúžila lepšieho obhajcu ako práve človeka z klanu večných funkcionárov, mafiánov a milovníkov schôdzovania. A keďže jeho výzva nebola adresovaná priamo mne, a už vôbec nie mejlom ako iným šťastlivcom, jeho poplašné slová, petície a anketové otázky ku mne doľahli až s oneskorením, keď už explózia puchu vyprchala a jeho pôvodcovia sa potichu vysmradili. Nezostali ani fotky spitého holého básnika, ani barbarských orgií z čias spolkovania sa so správne orientovanými, a tak internetovú stránku prestarnutého „časopisu pre mladú literatúru“ dnes už krášlia iba gýčové fotografie budovy.
...

Viac tu a tu a tu. FONTANA tu a tu a tu


ROMBOID 04/2011


 

 

 

 

FONTANA design art © sTEF 2011
© Agda Bavi Pain .com 2011