Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home art WORX publicistika CRITIQUE Veľa kviku pre nič

Veľa kviku pre nič

E-mail
Hodnotenie: / 10
SlabotaPecka 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!Tu zas niečo smrdí! Julius von Fontana vo svojom pravidelnom chlieviku prepiera, čo mu nevonia na kradnutí v STV s podtitulom Veľa kviku pre nič.

 

Známy zvierací umelec a superskunk Julius von Fontana udiera do nosa pravidelne vo svojej rubrike Tu niečo smrdí, pán FONTANA. Čo nové nevonia na poli kultúry, umenia, šoubiznisu a iných úžitkových plodín sa dozviete vždy v novom vydaní časopisu pre literatúru a umeleckú komunikáciu Romboid. Viac v novom čísle 03/2011.

 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!

ako to cíti najslávnejší slovenský tchor

 

Veľa kviku pre nič

To som smrad, že vás opäť cítim, milí moji. Zaváňate mi dnes pekne štipľavou témou, kedyže ste to naposledy videli vaňu? Už v pradávnych časoch prvých stlupení zavoňali človeku najviac dve veci. Bohatstvo zeme a života v spoločnom vlastníctve, potrava, ktorá sa stala platidlom a nakoniec aj mierou. Chlieb a hry, po slovensky šoubiznis, z toho ste každodenne živí a aj vás ide občas poraziť. Chlieb a hryz, ktorý ukoristí najväčšiu porciu sebe a svojmu rodu. Kto nemá, ten kvíka. 
Okrem gamblerov sú v rezorte hier naslovovzatými odborníkmi herci. Hrajúci všelijakými vôňami a charaktermi, rozmanitými rolami a kožami, parfumami, posolstvami a potom, ale o tom potom, aj reklamou na dezodoranty. Nemusia ani stáť na javisku. Stačí vyjsť von na ulicu, do výkopov, medzi bežných občanov. Všetci hráme svoju rolu v systéme, výsledky aj odborníci sa síce rôznia, no bežné šedé eminencie prirastené k teplým štátnym kreslám mi musia celkom určite – isteže mlčky a inkognito – dať za pravdu. Z doňuchu viem o tom svoje. Nemuselo z toho byť vôbec veľké divadlo, ak by sa situácie nechopili profesionáli. V polovici decembra odvážna hrdinka z radu hercov naplno povedala, o čom sa mlčalo nahlas: v STV sa kradne! Pár dní po vyhlásení na ňu verejnoprávna televízia podala trestné oznámenie za neoznámenie trestného činu a v ten istý deň sa verejnosti ohlásila aj
vikiliga.sk – stránka zameraná na (podozrivé) projekty financované z verejných prostriedkov. Peep show prezentujúca nehorázne zmluvy v plnej nahote odhaľuje slabiny systému a nehanebné triky samozvaných reklamných mágov a iných flašíkonetárov v sieti produkčných domov, televízií a štátnych fondov, kde úspešne prepaššovali a prefinancovali svoje projekty. Konflikty nielen vo virtuálnom internetovom, ale aj reálnom svete sú na horúcej kultúrnej pôde o to vrúcnejšie, o čo lepšie sa vzájomne poznáme. ...

Viac tu a tu a tu. FONTANA tu a tu a tu


ROMBOID 03/2011


 

 

 

 

FONTANA design art © sTEF 2011
© Agda Bavi Pain .com 2011