Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home art WORX publicistika CRITIQUE Moja naj repríza

Moja naj repríza

E-mail
Hodnotenie: / 13
SlabotaPecka 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!Tu zas niečo smrdí. Zvierací umelec Julius von Fontana a jeho pravidelná rubrika, tentoraz s podtitulom Moja naj repríza.

 

Známy zvierací umelec a superskunk Julius von Fontana udiera do nosa pravidelne vo svojej rubrike Tu niečo smrdí, pán FONTANA. Čo nové nevonia na poli kultúry, umenia, šoubiznisu a iných úžitkových plodín sa dozviete vždy v novom vydaní časopisu pre literatúru a umeleckú komunikáciu Romboid. Viac vo februárovom čísle 02/2011.

 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!

ako to cíti najslávnejší slovenský tchor

 

Moja naj repríza

Drahé moje koruny tvorstva. Teším sa spolu s vami, že ste nový rok odpálili s chuťou, piesňou na perách, veselo ste naskočili na pracovný kolotoč a poď ho na pánske. Hrdo čakáte na valiace sa daňové pohromy aj na nové a nové odvodové záťaže či finančné bremená od príčinlivej vlády.

Prečo by sme sa netešili. Keď nám pánboh zdravie dá, ľahko môžeme prehliadať okolo seba všetko choré a pokašliavajúce. Zázrační lekári a ľudoví bylinkári zvolaní zo všetkých kútov krajiny aj priemyselných odvetví si márne lámu hlavy, zatiaľ čo pacient v agónii stvára čertovské kúsky. Napríklad taká verejnoprávna Slovenská televízia. Vraj sa opäť aj tento rok zúčastní povestnej kolotočovej eurovizuálnej estrády. A my sa už teraz môžeme s istotou veseliť, že nás aj po skrížení so Slovenským rozhlasom do jedného nekomplexného komplexu oslní ešte mnohými podobnými klenotmi. Akoby sme mohli zabudnúť na jednu z najväčších udalostí, ktorá počas minulého roka dráždila všetky citlivé, senzibilné sliznice. Projekt presahujúci hranice elektronických masmédií a siahajúci až ku koreňom poznania, aké stáročia predstavujú knihy. Hon na tú najmilšiu knihu národa slovenského bol bezpochyby v povedomí pracujúcich más zapísaný ako najväčší literárny počin roka. Už na prvý oňuch mi však udreli do nosa podozrivé mená partnerov projektu. Totiž pardon – partneriek. ...

Viac tu a tu a tu a tu. FONTANA tu a tu a tu


ROMBOID 02/2011


 

 

 

 

FONTANA design art © sTEF 2011
© Agda Bavi Pain .com 2011