Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Amen Matica!

E-mail
Hodnotenie: / 15
SlabotaPecka 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!Tchor Julius von Fontana vo svojej pravidelnej rubrike utkal nový príspevok s veľavravným titulom Amen Matica!

 

Známy zvierací umelec a superskunk Julius von Fontana udiera do nosa pravidelne vo svojej rubrike Tu niečo smrdí, pán FONTANA. Čo nové nevonia na poli kultúry, umenia, šoubiznisu a iných úžitkových plodín sa dozviete vždy v novom vydaní časopisu pre literatúru a umeleckú komunikáciu Romboid. Viac v prvom tohtoročnom čísle 01/2011.

 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!

ako to cíti najslávnejší slovenský tchor

 

Amen Matica!

Primáti moji premilí. V novom roku si jedným prdom naraz zaspomíname aj sa pomodlíme. Hriešni sme tvorovia všetci, či už sme vzpriamení skoliotici ako vy, alebo prízemní smradovia ako ja. Tak zalomme rukami, sklopme zrak a tichým hlasom sypme si spoločne popol na hlavu. Za to maslo na mozgovniach našich osvietených a nedotknuteľných nám veru ani dva urnové háje nepostačia. 
Amen Matica, čo s našou najstaršou kultúrnou ustanovizňou bude v novom desaťročí či aspoň najbližšie tri roky nedokáže povedať hádam nikto. Len čo svitla nádej na zmenu, vzápätí ju pochoval a vyvolal masové znechutenie ďalší historický 19. november, kedy bol na sneme Matice slovenskej zvolený jej nový predseda. Po 20 rokoch úradovania Jozefa Markuša, veľkého Slováka z Maďarska, a kauzách s tlačením pornočasopisu ÖKM a fašizoidnej literatúry v matičnej Neografii či nehanebnými machináciami s Národným pokladom prichádza na scénu postava nie neznáma, ani voňavá ako ľalia. Inžinier Marián Tkáč, novodobý čičavský Yul Brynner krížený s Karlom Hálom, je majiteľom životopisu, za ktorý by sa nehanbil ani Móric Beňovský. Ak za dobrodružstvá považujeme aféry a prešľapy. Po kauze plagiátorstva som presvedčený, že jeho riešenia budú ozaj originálne. ...

Viac tu a tu a tu. FONTANA tu a tu a tu


ROMBOID 01/2011


 

 

 

 

FONTANA design art © sTEF 2011
© Agda Bavi Pain .com 2011