Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home art WORX publicistika CRITIQUE Vianočné sčítanie ľudu

Vianočné sčítanie ľudu

E-mail
Hodnotenie: / 5
SlabotaPecka 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!Supertchor Julius von Fontana vo svojej rubrike v časopise Romboid uverejnil nový príspevok s názvom Vianočné sčítanie ľudu.

 

Známy zvierací umelec a superskunk Julius von Fontana udiera do nosa pravidelne vo svojej rubrike Tu niečo smrdí, pán FONTANA. Čo nové nevonia na poli kultúry, umenia, šoubiznisu a iných úžitkových plodín sa dozviete vždy v novom vydaní časopisu pre literatúru a umeleckú komunikáciu Romboid. Viac v aktuálnom čísle 10/2010.

 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!

ako to cíti najslávnejší slovenský tchor

 

Vianočné sčítanie ľudu

Možno sa budete diviť, ale tentoraz mi v mojom pravidelnom kultúrnom chlieviku nebude dočista nič smrdieť. Nečudujte sa. Komu by mohlo páchnuť rozvoniavajúce ihličie alebo čerstvo napečené perníky? Komu z nás by nevoňali darčeky, adrenalínové nákupy, žoviálne stretnutia s priateľmi pri punči, poľadovice na cestách a ako bonus tucet zamrznutých bezdomovcov? Vianoce voňajú a naše nosy nás každý rok pravidelne pripravujú o hlavu.
V porovnaní s minulosťou však tohtoročný Štedrý večer bude vraj opäť menej štedrejší ako po minulé roky. Hospodárska kríza ešte stále brzdí ekonomiku stredoeurópskeho tigra, štát šetrí, kde môže a podľa prieskumov sú počas prebiehajúcich sviatkov hojnosti aj slovenskí občania k sebe hmatateľne skromnejší. Priznávam, to mi tak trochu nevonia, prečo by aj, keď na mňa z balíčka pod stromčekom vybafnú staré ponožky. Vianočné trhy sú síce stále na roztrhanie v každom meste, no všade sa menej nakupuje a menej sa aj utráca. Ľudia radšej vyberajú lacnejšie, jednoduchšie, no možno o to viac emotívnejšie a duchaplnejšie darčeky. A tak raz opäť po čase prichádza k slovu kniha. Klasická obyčajná kniha. ...

Viac tu a tu a tu. FONTANA tu a tu a tu


ROMBOID 10/2010


 

 

 

 

FONTANA design art © sTEF 2010
© Agda Bavi Pain .com 2010