Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home art WORX publicistika CRITIQUE Fontanova Motýlia pieseň

Fontanova Motýlia pieseň

E-mail
Hodnotenie: / 4
SlabotaPecka 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!Tchor Julius von Fontana píše o tom, čo mu nevonia, tentoraz pod názvom Motýlia pieseň. Viac v aktuálnom čísle časopisu Romboid.

 

Známy zvierací umelec a superskunk Julius von Fontana udiera do nosa pravidelne vo svojej rubrike Tu niečo smrdí, pán FONTANA. Čo nové nevonia na poli kultúry, umenia, šoubiznisu a iných úžitkových plodín sa dozviete vždy v novom vydaní časopisu pre literatúru a umeleckú komunikáciu Romboid. Viac v aktuálnom čísle 9/2010.

 

Tu niečo smrdí, pán FONTANA!

ako to cíti najslávnejší slovenský tchor

 

Motýlia pieseň

Miláčikovia moji hominidní! Neprešiel dlhý čas a som tu zas. Vyňuchám všetko, čo odporuje dobrým móresom, znalec smradov veľký som. Julius von Fontana, umelec a panic, tchor slobodný ako vták. Takže tak. Viac na internete. Keďže je vraj zima za dverami, posledné dni vôbec neotváram. Ležím zamknutý na dva západy, nevychádzam a šetrím si sily. Vnímam okrajovo, metabolizujem po menších dávkach a dýcham na pol úväzku. Vyrábať si teplo stojí nemálo energie, aj bohatých zásob tuku a zážitkov nabratých počas celého leta. Čo neodniesli povodne, to spálilo slnko. Nezamestnaní dovolenkujú ďalej na životnom minime a čerstvo vyvolení politici sa zas potia v žiare slnka na havajských plážach. Bolo že to pekné leto!
A ako ste si ho užili vy? ...

ROMBOID


Viac tu a tu. FONTANA tu a tu a tu

 

 

FONTANA design art © sTEF 2010
© Agda Bavi Pain .com 2010