Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home art WORX próza FICTION Dobrí Holubovia z nového románu

Dobrí Holubovia z nového románu

E-mail
Hodnotenie: / 13
SlabotaPecka 

Agda Bavi Pain | Ako som skončil so šoubiznisom (2012) Denník Pravda uverejnil v sobotu 19. mája pod názvom Dobrí Holubovia sa vracajú ukážku z očakávaného románu Ako som skončil so šoubiznisom o bahne slovenskej smotánky a zábavného priemyslu. Vivat DiscoŽiga!

 

 

Dobrí Holubovia sa vracajú

... Po rokoch sa na príchod domov skutočne teším. Skutočný domov je len jeden. Nie ako ženská. A tentoraz v tom nie je žiadna. Ani moja, ani cudzia, ani moja mama, žiadna iná. Teším sa na nové tváre šoubiznisu v speváckej súťaži, na všetkých tých talentov na psychiatriu, technošamanov a kúzelníkov čarujúcich svojou bláznovskou vizážou. A možno príde aj DiscoŽiga. 
Moderátori mu zas dajú pekne zabrať. Colo so svojou kolegyňou Nelikou si ako vždy uťahujú a zapárajú do každého z neúspešných účastníkov.

Agda Bavi Pain | Dobrí Holubovia sa vracajú - Ako som skončil so šoubiznisom | denník Pravda 19. 05. 2012 „A to sú vaše zuby?“
„Koľko máte rokov? Veľa?“
„Alebo už žiadne?“

Nepustia muža k slovu. Pýtajú sa sami seba a sami si aj odpovedajú. Ide tu o čas, nemôžeme čakať, kým niečo z ľudí vylezie ako z hipisáckej deky. 
„A tie vlasy máte odkiaľ?“
Nedá sa nad tým všetkým nezasmiať. Smejem sa aj ja spolu s moderátormi, aj nadhodím čosi z diaľky. Niečo asi v zmysle, že na vek sa nesluší pýtať dámy. Alebo niečo ešte hlúpejšie, ako že nech mu dajú pokoj, lebo ich bude chodiť strašiť. Ešte zaživa. Ale to sa mi iba škaredo vypomstí. Objektív kamery sa hrozivo obráti ku mne a s ním milióny tvárí, hrozivo sa otočí a úplne najhrozivejšie sa priplazí celkom až do životu nebezpečnej blízkosti.
„Ujo, toto je váš krstný otec!“ Moderátor Colo ukáže na mňa. Muž placho pozrie mojím smerom.
DiscoŽiga. To je môj výplod, komického mužíka som v scenári nejak nazvať musel. Podobne ako ostatné bizarné postavy ako Želený mužíček, Červená čiapička a kopec iných potvoriek a kreatúr, ktoré sa bez úspechu a iba na posmech tlačia do médií. Pri písaní scenárov som ich v prvom rade musel pomenovať, rodovo a druhovo zatriediť ako taký pajkelesatý Darwin kedysi na Galapágach všetky novoobjavené živočíchy a žijúce fosílie. Žiga hral disko. Síce fosílne, ale celkom živé. Nech žije DiscoŽiga.

(pokračovanie)...

Agdov podpis

Čítaj viac tu a tu a tu

 © Agda Bavi Pain .com 2012

© KK Bagala 2012
© PEREX 2012